Skład i działanie: 

  • Kwiat nagietka: działanie: ściągające i regenerujące na błony śluzowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, pobudzające regeneracje tkanek. Łagodzi stany zapalne pochwy i przyspiesza gojenie się nadżerek.
  • Koszyczek rumianku: łagodzące i odkażające w stanach zapalnych pochwy, zapaleniach szyjki macicy i upławach. 
  • Kwiat ślazu dzikiego: przeciwświądowe, przeciwzapalne i regenerujące w chorobach macicy i problemach z układem moczowym.
  • Liście babki lancetowatej: przeciwzapalne przy stanach zapalnych i słabości pęcherza.
  • Krwawnik ziele: łagodzące w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, bakteriobójcze. Pomocny w walce z hemoroidami. Przyspiesza gojenie trudno gojących się ran.

 

Mieszankę można urozmaicić o lawendę (pod warunkiem, że jest ona ekologicznej jakości, bez sztucznych aromatów) lub kwiatostan lipy

 

Sposób użycia:

Nasiadówki:

30g mieszanki zalej 2l wrzącej wody i pozostaw pod przykryciem na 30 minut. Po tym czasie przelej napar do miski i jeśli ma odpowiednią dla ciała temperaturę zasiądź na 15-30 minut.

Płukanki:

20g mieszanki zalej 0,5l wrzącej wody i pozostaw pod przykryciem na 30 minut. Po tym czasie napar stosuj do przemywania chorobowo zmienionych miejsc lub irygacji pochwy. Stosować nie częściej niż 5 dni z rzędu, najlepiej wieczorem przed położeniem się do łóżka. 

 

Dla najlepszego, długotrwałego efektu zadbaj o zdrową, zróżnicowaną dietę. Jedz żywność i pij zioła bogate w garbniki (np. ziele dziurawca, krwawnika, fasolę, groch, orzechy).

Nie stosować w ciąży oraz przy podejrzeniu uczulenia na którykolwiek ze składników. 

 

Zioła dla Kobiet | Nasiadówki

35,00 złCena